• icon
  Stomatologia zachowawcza
 • icon
  Profilaktyka i higiena
 • icon
  Leczenie dzieci

Leczenie zachowawcze ma na celu odbudowę twardych tkanek zęba, utraconych najczęściej w wyniku próchnicy. Leczenie próchnicy jest bardzo ważne dla utrzymania pięknego uśmiechu oraz zdrowia całego organizmu. Gabinet stomatologiczny DUODENT stosuje najnowsze metody oraz najwyższej jakości wypełnienia światłoutwardzalne oparte o nanotechnologię.

 

 
 

Zadaniem profilaktyki jest zapobieganie powstawaniu chorób zębów i przyzębia. Prawidłowa higiena to podstawa, jeśli marzymy o pięknym i zadbanym uśmiechu. Czy nawet najlepsze leczenie stomatologiczne może gwarantować długotrwały efekt, gdy nie stosujemy odpowiedniej higieny i profilaktyki? Oczywiście, że nie. Podstawowe popełniane błędy to nieregularne wizyty kontrolne, nieprawidłowa higiena jamy ustnej lub całkowity jej brak (guma do żucia nie zastąpi szczoteczki i nitki do zębów), zła dieta i nawyki. Sukces to prawidłowe nawyki higieniczne i regularne wizyty kontrolne.

 

PROGRAM PROFILAKTYKI I HIGIENY DLA DZIECI W NASZYM GABINECIE:

 • Nauka higieny jamy ustnej dostosowana do wieku dziecka
 • Indywidualny dobór szczoteczki, nitki i preparatów do mycia zębów oraz profilaktyki
 • Lakowanie bruzd zębów trzonowych i przedtrzonowych zaraz po ich wyrżnięciu preparatami wydzielającymi fluor
 • Lakierowanie zębów
 • Kalendarz wizyt kontrolnych co cztery miesiące – wizyta adaptacyjna po pojawieniu się pierwszego zęba (błędem jest przychodzenie do lekarza stomatologa dopiero, gdy dziecko płacze z powodu bólu zęba)

 

 

PROGRAM PROFILAKTYKI I HIGIENY DLA DOROSŁYCH W NASZYM GABINECIE:

 • Indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej oraz dobór szczoteczki, nitki i preparatów do mycia zębów oraz profilaktyki
 • Lakierowanie zębów
 • Usuwanie kamienia nazębnego profesjonalnymi skalerami ultradźwiękowymi (w przypadku nadwrażliwości zębów dodatkowo w znieczuleniu)
 • Piaskowanie powierzchni zębów w celu usunięcia osadów
 • Kalendarz wizyt kontrolnych co sześć miesięcy

 

Każdy mały pacjent w naszym gabinecie traktowany jest indywidualnie, a przebieg wizyty dostosowany jest do jego wieku. W trakcie wizyty nie używamy stresujących zwrotów medycznych, tylko "śmiesznego" języka zrozumiałego dla dziecka. Cały zabieg staramy się zamienić w zabawę, np. pt. "Polowanie na robale", w którą wciągamy dziecko. Mały pacjent może trzymać końcówkę ślinociągu ("odkurzacz"), wybrać kolor wypełnienia (w przypadku uzębienia mlecznego), a na koniec wizyty udać się do "szuflady skarbów", z której otrzymuje nagrodę.


"Moja zasada pracy to minimalna ingerencja połączona z uzyskaniem maksymalnego efektu estetycznego. W przypadku wyboru bezpośredniej metody leczenia można całkowicie wykluczyć konieczność preparacji tkanek zęba, a cały zabieg uczynić całkowicie odwracalnym, co daje w przyszłości nieograniczone możliwości wykonania innych prac. Pojawienie się kompozytów o szerokim spektrum zastosowań oraz wykorzystanie warstwowych metod odbudowy szkliwa i zębiny pozwala na wykonanie estetycznych prac bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta. W związku z możliwością wykonania szerokiej gamy rekonstrukcji bezpośrednich dochodzi do zatarcia granicy pomiędzy leczeniem protetycznym a leczeniem zachowawczym. Nieinwazyjność i odwracalność jest najistotniejsza dla młodych pacjentów, którzy zgłaszają się w celu korekty kosmetycznej uzębienia oraz dla pacjentów, którzy nie chcą szlifować własnych zębów."

lek. stom. Halina Świerkosz

ZAMKNIĘCIE PRZESTRZENI MIĘDZYZĘBOWYCHLICÓWKI

BEZINWAZYJNE MOSTY NA WŁÓKNIE SZKLANYM